KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15186289
*
nr 1518 6289
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/120, daterad -70. Bildmått: 35x24 cm, yttermått inklusive ram: 56x41 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 19:42:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 17:07:02
1
500 kr
30/1 19:37:23
2
Vinnande bud
30/1 19:37:59
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57
*
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
nr 1518 6289
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/120, daterad -70. Bildmått: 35x24 cm, yttermått inklusive ram: 56x41 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 17:07:02 | 1 | 500 kr |
30/1 19:37:23 | 2 | Vinnande bud |
30/1 19:37:59 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57